Cumartesi , 20 Nisan 2024

Hakkımızda

acEnaniyet burçlarından seslenen nefs adına değil. Vahdet semalarından yükselen biz nidasıyla yola çıkmak için. Ve biz olmanın şuuruyla aklınıza gelebilecek en zor yolları aşmak için 40’lar kulübü hayata geçiyor. 40’lar kulübü atacağı her adımda 40 farklı yüreğin imzasını taşıyacaktır. Her projemizde ne eksik ne fazla 40 imza yer alacaktır. 40’lar kulübü 40 yürekle sınırlı kalmayacaktır ama her eserinde sadece 40 kişi yer alacaktır. Bu kişiler ruhları bir çarpan ve dünyaya farklı gözlerle bakabilen güzide insanlardan oluşan kutlu birliktir.40 farklı insan, 40 farklı yürek, 40 farklı kalem, 40 farklı pencere ve 40 farklı yazı… Bir konu, bir kitap. Bu yazıların bir araya geldiği proje. Farklı yanlardan görmeyi öğrenmek için, farklı dünyalara, farklı kapılardan girmek için. Farklılığın zenginlik olduğunu görmek, göstermek için. Bir adım daha atmak için geleceğe. ”Ben yapamam” diyen küçük parçaları bir araya getirip biz yapabiliriz demek için. Enaniyet burçlarından seslenen nefs adına değil. Vahdet semalarından yükselen biz nidasıyla yola çıkmak için. Ve biz olmanın şuuruyla aklınıza gelebilecek en zor yolları aşmak için 40’lar kulübü hayata geçiyor.

‘Söz uçar, yazı kalır” demiş ya atalarımız, bir nokta da biz bırakalım ardımızda dedik. Dedik ve sarıldık kalemlere. Biz kim miyiz? Kırk kişilik kocaman bir aileyiz. Savunduğumuz gerçeklerimiz ve tüm samimiyetimizle kalbimizde taşıdığımız davamızdır hece hece satırlara dökülen. Farklı şehirlerden, farklı yaşlarda, farklı farklı hayatların senfonisiydi bu. Birbirini tanımayan ama kardeşcesine birbirine sarılmış 40 insan, 40 mektup ile açıyor kapılarını sizlere. Hiçbir ayrım olmadan yalnızca yüreğini ortaya koyan müstesna kişiliklerin oluşumudur 40′lar Kulübü. Sizler de bu aileden biri olabilir, ardınızda bu yalan dünyaya bir eser bırakabilirsiniz.

Misyonumuz

Misyonumuz

Kenarda köşede kalmış, kalemine sarılmaya korkan bu milletin her ferdine, “Ben yapamam” diyen genç, yaşlı herkese ”Sen de yapabilirsin, sen de muhabbetle sarılırsan kalemini ağlatabilirsin ve kalemine bakanları ağlatabilir, onlara hakikati kendi meşrebinde gösterebilirsin.” demek için. “Sen ev hanımı, öğrenci, çalışan, emekli vs. hangi vasıfla bu toplumda yer alırsan al, artık sen de bir yazar olabilirsin” diyebilmek maksadıyla çıktık yola.

Vizyonumuz

Vizyonumuz

Her eserde farklı görüş açılarına yer vermek, her eserde hakikati farklı pencerelerden görmek. Kenarda köşede kalmış veyahut ortada olan konulara farklı bir bakış açısı kazandırmak için hak ve hakikat çerçevesinde insanlarımıza neler yapabileceğini göstermektir.
Scroll To Top